
Tervetuloa Tampereen Vasemmistonuorten keskustelukerhoon! Seuraavan Kupillisen Vastarintaa aiheena on hallituksen ehdotus uudeksi eläinsuojelulaiksi. Keskustelemme pitkään uudistamista kaivanneesta laista Wille Luosan johdolla.
Pidämme tilaisuuden 23.11. klo 18 alkaen toimistolla Näsilinnankatu 22 A 27, 5. kerros. Tarjolla kahvia ja jotain pientä. Tapahtuma on avoin kaikille vasemmistolaisesta ajattelusta kiinnostuneille! Toimimme turvallisemman tilan ohjeiden mukaan ja tapahtuma on päihteetön.
Kupillinen Vastarintaa on keskustelukerho, jossa kenen tahansa on mahdollista alustaa omista kiinnostuksen kohteistaan. Vasemmistonuorissa uskotaan, että jokaisella on tietämystä ja asiantuntijuutta, jota on mahdollista jakaa muille. Keskustelujen kautta niin asiantuntija kuin ummikkokin voi oppia jotain uutta.