Varsinais-Suomen Vasemmistonuorten vuosikokouksessa 28.10. valittiin yhdistykselle uusi mahtava hallitus, joka jatkaa yhdistyksen toiminnan järjestämistä aktiivisesti vuoden 2019 loppuun asti. Seuraavan hallituskauden aikana on edessä paljon mielenkiintoista toimintaa, sillä vuoden 2019 aikana on eduskuntavaalit, europarlamenttivaalit, sekä mahdollisesti myös maakuntavaalit.

Uusi hallitus:

Puheenjohtaja
Joel Törrönen

Varapuheenjohtaja
Saara Nieminen

Hallituksen jäsenet
Anna Funck
Alma Jokinen
Kalle Koiranen
Lucas Kuronen
Mirka Lång

Ernesti Jormanainen
Peter Kruskopf
Branko Lampi
Pipsa Vannemaa

Onnea kaikille valituille!

Seuraava hallituskausi on poikkeuksellisesti 28.10.2018 – 31.12.2019, jotta jatkossa yhdistyksen hallituksen toimintakausi on yhteinäinen toimintasuunnitelma- ja talousarviokauden kanssa. Jatkossa hallituskausi on aina kalenterivuoden ajan.