Vasemmistonuoret ry
Lintulahdenkatu 10, 2. krs, 00500 Helsinki
045 348 5499
toimisto[at]vasemmistonuoret.fi
Y-tunnus: 0202105-9

Rakennuksen hissit ja porraskäytävät ovat lukittuja, joten tullessasi vierailulle ilmoitathan tulostasi joko aulan henkilökunnalle tai soitat työntekijällemme.

Esteetön pääsy toimistorakennukseen ja toimistoomme on taattu hisseillä (oven leveys 90 cm) ja luiskilla. Toimistomme kerroksen vessat ovat esteelliset (vessojen ovien leveys on 60 cm ja vessoissa on vain vähän liikkumatilaa), mutta esteettömät vessat löytyvät rakennuksen aulasta (1. kerros).

Toimistossamme sijaitsevan ajanviettohuoneen ja työntekijöiden työhuoneiden ovet ovat 80 cm leveitä.

Yhteydenottolomake | Häirintäyhdyshenkilöt | Piirijärjestöt ja osastot


Keskustoimisto

Hanna-Marilla Zidan
Puheenjohtaja

Hanna-Marilla Zidan
040 826 1604, hanna[at]vasemmistonuoret.fi
vastuualue: poliittinen toiminta

 

1. varapuheenjohtaja
Henrik Jaakkola
044 9436 384, henrik[at]vasemmistonuoret.fi

 

2. varapuheenjohtaja
Sini Al-Musawi

sini[at]vasemmistonuoret.fi

 

Toni Asikainen
Pääsihteeri
Toni Asikainen
045 644 7880, toni[at]vasemmistonuoret.fi
vastuualue: hallinto

 

Valter Söderman
Jäsen- ja toimistosihteeri

Valter Söderman
045 348 5499, toimisto[at]vasemmistonuoret.fi
vastuualue: jäsen- ja toimistopalvelut

 

Pinja Nikki
Tiedottaja

Pinja Nikki
050 472 1046, pinja[at]vasemmistonuoret.fi
vastuualue: viestintä
Lomalla 9.-24.11.2019

 

Arto Leinonen

Järjestö- ja nuorisotoiminnan koordinaattori
Arto Leinonen
045 662 8206, arto[at]vasemmistonuoret.fi
vastuualue: järjestö- ja nuorisotoiminta

 

Talouspäällikkö
Pirkko Holappa
045 351 9917, pirkko[at]vasemmistonuoret.fi
vastuualue: talous

 

Joonas Pulkkinen
Päätoimittaja

Joonas Pulkkinen
0400 678 839, toimitus[at]vasemmistonuoret.fi
vastuualue: Libero-lehti

 

Järjestelmäasiantuntija
Pekka Pehkonen

pekka[at]vasemmistonuoret.fi
vastuualue: tietojärjestelmät ja ICT-infrastruktuuri
 


Piirijärjestöt ja osastot
 

Etelä-Suomen Vasemmistonuoret

Lintulahdenkatu 10, 2. kerros
00500 Helsinki

Facebook | Instagram | Twitter

Puheenjohtaja: Milla Knuuti (millahulda.knuuti[at]gmail.com)
Varapuheenjohtaja: Silja Metsätähti

Toiminnanjohtaja: Mikael Kinanen
etela-suomi[at]vasemmistonuoret.fi, 044 019 5901

Osastot
Helsingin Vasemmistonuoret: Facebook | Instagram | Twitter | puheenjohtaja Arttu Ahmala (arttu.ahmala[at]gmail.com, 050 552 6369)
Hyvinkään seudun Vasemmistonuoret: Facebook | Instagram | puheenjohtaja Waltteri Nummelin (nummelin.waltteri[at]gmail.com, 0442855448)
Vihdin Vasemmistonuoret: Instagram  | puheenjohtaja Viivi Kuuspalo (vkuuspalo[at]gmail.com, 0443343744), 1. varapuheenjohtaja Pinja Perkkiö (pinja.perkkio[at]hotmail.fi)
Vantaan Vasemmistonuoret: Facebook | Instagram | puheenjohtaja Tuomas Suihkonen (tuomas.suihkonen[at]hotmail.com, 050 912 4155)

 

Hämeen Vasemmistonuoret

Näsilinnankatu 22 a 27
33210 Tampere

Facebook | Instagram
Puheenjohtaja: Sanna-Maria Anttila (sanna-maria.anttila[at]outlook.com)

Toiminnanjohtaja: Oskari Jokinen
hame[at]vasemmistonuoret.fi, 040 837 34 67

Osastot
Hämeenlinnan seudun Vasemmistonuoret: Facebook
Lahden Vasemmistonuoret: Facebook | Instagram | puheenjohtaja Mikko Puustinen (mikko.puustinen90[at]gmail.com, 0407577783)
Riihimäen Vasemmistonuoret: Facebook
Tampereen Vasemmistonuoret: Facebook | Instagram | Aku Kervinen (aku.kervinen[at]hotmail.com, 0503439355)

 

Itä-Suomen Vasemmistonuoret

Pohjoiskatu 6
80100 Joensuu
(käyntiosoite Kauppakatu 44)

Facebook | Instagram

Puheenjohtaja: Mikko Hietala (mikko.hietala93[at]gmail.com, 044 242 2138)
Varapuheenjohtaja: Tuuli Kokkonen (tuuli.an.kokkonen[at]gmail.com, 0466165789)

Piirisihteeri: Viljami Vaskonen
ita[at]vasemmistonuoret.fi, 044 976 2830

Osastot
Etelä-Kymen Vasemmistonuoret: Facebook | Instagram
Joensuun Vasemmistonuoret: Facebook | Instagram
Kuopion Vasemmistonuoret: Facebook | Instagram

Kainuun Vasemmistonuoret

Facebook | Instagram

Puheenjohtaja: Noora Kyllönen, (noora.kyllonen92[at]gmail.com, 045267579)
Varapuheenjohtaja: Markus Karjalainen (markus.karjalainen[at]hotmail.fi)

Piirisihteeri: Saara Karjalainen
kainuu[at]vasemmistonuoret.fi, 040 828 4620

Osastot
Kajaanin Vasemmistonuoret: Facebook, puheenjohtaja Markus Karjalainen (markus.karjalainen[at]hotmail.fi)

 

Keski-Suomen Vasemmistonuoret

Väinönkatu 28 B 14
40100 Jyväskylä

Facebook | Instagram

Puheenjohtaja: Victoria Karjalainen (joannavictoria[at]gmx.com)
Varapuheenjohtaja: Akseli Ekola (akseliekola[at]hotmail.com, 0504099910)

Piirisihteeri: Miika Korpi
keski-suomi[at]vasemmistonuoret.fi

 

Lapin Vasemmistonuoret

Lapinkatu 2
96190 Rovaniemi

Facebook | Instagram

Puheenjohtaja: Mari Ikonen (ikonen.mariemilia[a]gmail.com)
Varapuheenjohtaja: Anni-Sofia Niittyvuopio (anni.sofia[at]hotmail.com)

Piirisihteeri: Mona Eskelinen
lappi[at]vasemmistonuoret.fi, 040 7000 219

 

Pohjois-Pohjanmaan Vasemmistonuoret

Kauppurienkatu 8B, 3.kerros
90100 Oulu

Facebook

Puheenjohtaja: Elli Yrjänä (elli.yrjana[at]gmail.com, 0449900611)
Varapuheenjohtaja: Oskar Olaussen (oskar.olaussen[at]outlook.com)

Piirisihteeri: Anna-Maija Räihä
pohjois-pohjanmaa[at]vasemmistonuoret.fi

 

Satakunnan Vasemmistonuoret

Eteläpuisto 14
28100 Pori

Facebook | Instagram

Puheenjohtaja: Emmastiina Hesso (emmastiina.hesso[at]gmail.com, 040-5378323)
Varapuheenjohtaja: Jelena Kiilholma (jelena.kiilholma[at]gmail.com)

Piirisihteeri: Jesse Peltonen
satakunta[at]vasemmistonuoret.fi

 

Varsinais-Suomen Vasemmistonuoret

Hakakatu 12
20540 Turku

Facebook | Instagram

Puheenjohtaja: Joel Törrönen (puheenjohtaja[at]vs-vanu.fi)
Varapuheenjohtaja: Saara Nieminen 

Piirisihteeri: Amro el-Khatib
varsinais-suomi[at]vasemmistonuoret.fi, 045 1312 552

Osastot
Raision Vasemmistonuoret: Facebook
Turun Vasemmistonuoret: Facebook
Vakka-Suomen Vasemmistonuoret


Vasemmistonuoret sosiaalisessa mediassa

Facebook | Instagram | Twitter | YouTube